Exekutivní koučing

 

Exekutivní koučing (nebo také Business koučing) je aktivita, která usnadňuje osobní a profesní rozvoj v pracovním prostředí. Koučování pomáhá majitelům firem, manažerům i řadovým zaměstnancům zlepšit se v pracovním výkonu, nalézt svůj potenciál a jít si za svým cílem. Je to proces, který umožní klientovi lépe využívat čas, získat větší motivaci nebo natrénovat manažerské dovednosti.

Koučování je efektivní především z toho důvodu, že vytváří mezi koučovaným a koučem vztah vzájemné podpory. Člověk úplně sám není schopen nalézt svůj osobní potenciál a vše za každých okolností řešit efektivně. Dokáže to nejlépe s pomocí někoho, kdo je v nezaujatý a přináší jiný pohled. Dobrý kouč je schopen vidět věci, které klient nevidí, a pomáhá mu objevovat vše, co je pro něj důležité.

V koučingu se používají postupy The Achieve Coaching Modelu®, který je velmi oblíbený pro svou praktičnost a okamžitou aplikovatelnost. Metodou koučování je kladení otázek a vedení rozhovoru takovým způsobem, aby se klient dostal rychle k jádru věci.